-
1by Hirano, Teruyuki, Fukui, Akihiko, Mann, Andrew W., Sanchis-Ojeda, Roberto, Gaidos, Eric, Narita, Norio, Eylen, Vincent Van, Lee, Chien-Hsiu, Onozato, Hiroki, Ryu, Tsuguru, Kusakabe, Nobuhiko, Ito, Ayaka, Kuzuhara, Masayuki, Onitsuka, Masahiro, Tatsuuma, Misako, Nowak, Grzegorz, Pallè, Enric, Ribas, Ignasi, Tamura, Motohide, Dai, Fei, Yu, LiangGet full text
Published 2017
Get full text
Get full text
Article -
2by Hirano, Teruyuki, Nowak, Grzegorz, Kuzuhara, Masayuki, Palle, Enric, Dai, Fei, Van Eylen, Vincent, Takeda, Yoichi, Brandt, Timothy D., Narita, Norio, Velasco, Sergio, Arranz, Jorge Prieto, Sanchis-Ojeda, Roberto, Kudo, Tomoyuki, Kusakabe, Nobuhiko, Fukui, Akihiko, Sato, Bun’ei, Albrecht, Simon, Ribas, Ignasi, Ryu, Tsuguru, Tamura, Motohide, Yu, Liang, Winn, Joshua NathanGet full text
Published 2018
Get full text
Get full text
Article -
3THE K2-ESPRINT PROJECT. II. SPECTROSCOPIC FOLLOW-UP OF THREE EXOPLANET SYSTEMS FROM CAMPAIGN 1 OF K2by Nowak, Grzegorz, Albrecht, Simon, Palle, Enric, Ribas, Ignasi, Bruntt, Hans, Perger, Manuel, Gandolfi, Davide, Hirano, Teriyuki, Sanchis-Ojeda, Roberto, Kiilerich, Amanda, Prieto-Arranz, Jorge, Badenas, Mariona, Deeg, Hans J., Guenther, Eike W., Montañés-Rodríguez, Pilar, Narita, Norio, Rogers, Leslie A., Béjar, Víctor J. S., Shrotriya, Tushar S., Sebastian, Daniel, Van Eylen, Vincent, Dai, Fei, Winn, Joshua NathanGet full text
Published 2017
Get full text
Get full text
Article -
4by Albrecht, Simon, Arriagada, Pamela, Bieryla, Allyson, Butler, R. Paul, Crane, Jeffrey D., Hirano, Teriyaki, Johnson, John Asher, Kiilerich, Amanda, Latham, David W., Narita, Norio, Nowak, Grzegorz, Palle, Enric, Ribas, Ignasi, Rogers, Leslie A., Sanchis-Ojeda, Roberto, Shectman, Stephen A., Teske, Johanna K., Thompson, Ian B., Vanderburg, Andrew, Wittenmyer, Robert A., Dai, Fei, Van Eylen, Vincent, Yu, Liang, Winn, Joshua NathanGet full text
Published 2018
Get full text
Get full text
Get full text
Article -
5by Van Eylen, Vincent, Albrecht, Simon, Gandolf, Davide, Hirano, Teriyuki, Narita, Norio, Bruntt, Hans, Prieto-Arranz, Jorge, Béjar, Víctor J. S., Nowak, Grzegorz, Lund, Mikkel N., Palle, Enric, Ribas, Ignasi, Sanchis-Ojeda, Roberto, Arriagada, Pamela, Butler, R. Paul, Crane, Jeffrey D., Handberg, Rasmus, Deeg, Hans, Jessen-Hansen, Jens, Johnson, John A., Nespra, David, Rogers, Leslie, Ryu, Tsuguru, Shectman, Stephen, Shrotriya, Tushar, Slumstrup, Ditte, Takeda, Yoichi, Teske, Johanna, Thompson, Ian, Vanderburg, Andrew, Wittenmyer, Robert, Dai, Fei, Yu, Liang, Winn, Joshua NathanGet full text
Published 2017
Get full text
Get full text
Get full text
Article -
6by Nowak, Grzegorz, Palle, Enric, Gandolfi, Davide, Lanza, Antonino F., Hirano, Teruyuki, Barragán, Oscar, Fukui, Akihiko, Bruntt, Hans, Endl, Michael, Cochran, William D., Moroni, Pier G. Prada, Prieto-Arranz, Jorge, Kiilerich, Amanda, Nespral, David, Hatzes, Artie P., Albrecht, Simon, Deeg, Hans, Winn, Joshua N., Kuzuhara, Masayuki, Grziwa, Sascha, Smith, Alexis M. S., Guenther, Eike W., Van Eylen, Vincent, Csizmadia, Szilard, Fridlund, Malcolm, Cabrera, Juan, Eigmüller, Philipp, Erikson, Anders, Korth, Judith, Narita, Norio, Pätzold, Martin, Rauer, Heike, Ribas, Ignasi, Dai, Fei, Yu, LiangGet full text
Published 2017
Get full text
Get full text
Article -
7by Gandolfi, Davide, Barragán, Oscar, Hatzes, Artie P., Fridlund, Malcolm, Fossati, Luca, Donati, Paolo, Johnson, Marshall C., Nowak, Grzegorz, Prieto-Arranz, Jorge, Albrecht, Simon, Deeg, Hans, Endl, Michael, Grziwa, Sascha, Hjorth, Maria, Korth, Judith, Nespral, David, Saario, Joonas, Smith, Alexis M. S., Antoniciello, Giuliano, Alarcon, Javier, Bedell, Megan, Blay, Pere, Brems, Stefan S., Cabrera, Juan, Csizmadia, Szilard, Cusano, Felice, Cochran, William D., Eigmüller, Philipp, Erikson, Anders, González Hernández, Jonay I., Guenther, Eike W., Hirano, Teruyuki, Suárez Mascareño, Alejandro, Narita, Norio, Palle, Enric, Parviainen, Hannu, Pätzold, Martin, Persson, Carina M., Rauer, Heike, Saviane, Ivo, Schmidtobreick, Linda, Van Eylen, Vincent, Winn, Joshua N., Zakhozhay, Olga V., Dai, FeiGet full text
Published 2017
Get full text
Article -
8by Kempton, Eliza M.-R., Bean, Jacob L., Louie, Dana R., Deming, Drake, Koll, Daniel D. B., Mansfield, Megan, Christiansen, Jessie L., López-Morales, Mercedes, Swain, Mark R., Zellem, Robert T., Ballard, Sarah, Barclay, Thomas, Barstow, Joanna K., Batalha, Natasha E., Beatty, Thomas G., Berta-Thompson, Zach, Birkby, Jayne, Buchhave, Lars A., Charbonneau, David, Cowan, Nicolas B., Crossfield, Ian Jm, Val-Borro, Miguel de, Doyon, René, Dragomir, Diana, Gaidos, Eric, Heng, Kevin, Hu, Renyu, Kane, Stephen R., Kreidberg, Laura, Mallonn, Matthias, Morley, Caroline V., Narita, Norio, Nascimbeni, Valerio, Pallé, Enric, Quintana, Elisa V., Rauscher, Emily, Seager, Sara, Shkolnik, Evgenya L., Sing, David K., Sozzetti, Alessandro, Stassun, Keivan G., Valenti, Jeff A., Essen, Carolina vonGet full text
Published 2019
Article -
9by Vanderburg, Andrew, Rappaport, Saul A, Xu, Siyi, Crossfield, Ian J. M., Becker, Juliette C., Gary, Bruce, Murgas, Felipe, Blouin, Simon, Kaye, Thomas G., Palle, Enric, Melis, Carl, Morris, Brett M., Kreidberg, Laura, Gorjian, Varoujan, Morley, Caroline V., Mann, Andrew W., Parviainen, Hannu, Pearce, Logan A., Newton, Elisabeth R., Carrillo, Andreia, Zuckerman, Ben, Nelson, Lorne, Zeimann, Greg, Brown, Warren R., Tronsgaard, René, Klein, Beth, Ricker, George R, Vanderspek, Roland K, Latham, David W., Seager, Sara, Winn, Joshua N., Jenkins, Jon M., Adams, Fred C., Benneke, Björn, Berardo, David Anthony, Buchhave, Lars A., Caldwell, Douglas A., Christiansen, Jessie L., Collins, Karen A., Colón, Knicole D., Daylan, Tansu, Doty, John, Doyle, Alexandra E., Dragomir, Diana, Dressing, Courtney, Dufour, Patrick, Fukui, Akihiko, Glidden, Ana, Guerrero, Natalia M., Guo, Xueying, Heng, Kevin, Henriksen, Andreea I., Huang, Chelsea X., Kaltenegger, Lisa, Kane, Stephen R., Lewis, John A., Lissauer, Jack J., Morales, Farisa, Narita, Norio, Pepper, Joshua, Rose, Mark E., Smith, Jeffrey C., Stassun, Keivan G., Yu, LiangGet full text
Published 2021
Article