Main Authors: |
Khachatryan, V.,
Sirunyan, A. M.,
Tumasyan, A.,
Adam, W.,
Asilar, E.,
Bergauer, T.,
Brandstetter, J.,
Brondolin, E.,
Dragicevic, M.,
Erö, J.,
Flechl, M.,
Friedl, M.,
Frühwirth, R.,
Ghete, V. M.,
Hartl, C.,
Hörmann, N.,
Hrubec, J.,
Jeitler, M.,
Knünz, V.,
König, A.,
Krammer, M.,
Krätschmer, I.,
Liko, D.,
Matsushita, T.,
Mikulec, I.,
Rabady, D.,
Rahbaran, B.,
Rohringer, H.,
Schieck, J.,
Schöfbeck, R.,
Strauss, J.,
Treberer-Treberspurg, W.,
Waltenberger, W.,
Wulz, C.-E.,
Mossolov, V.,
Shumeiko, N.,
Suarez Gonzalez, J.,
Alderweireldt, S.,
Cornelis, T.,
De Wolf, E. A.,
Janssen, X.,
Knutsson, A.,
Lauwers, J.,
Luyckx, S.,
Van De Klundert, M.,
Van Haevermaet, H.,
Van Mechelen, P.,
Van Remortel, N.,
Van Spilbeeck, A.,
Abu Zeid, S.,
Blekman, F.,
D’Hondt, J.,
Daci, N.,
De Bruyn, I.,
Deroover, K.,
Heracleous, N.,
Keaveney, J.,
Lowette, S.,
Moreels, L.,
Olbrechts, A.,
Python, Q.,
Strom, D.,
Tavernier, S.,
Van Doninck, W.,
Van Mulders, P.,
Van Onsem, G. P.,
Van Parijs, I.,
Barria, P.,
Brun, H.,
Caillol, C.,
Clerbaux, B.,
De Lentdecker, G.,
Fasanella, G.,
Favart, L.,
Grebenyuk, A.,
Karapostoli, G.,
Lenzi, T.,
Léonard, A.,
Maerschalk, T.,
Marinov, A.,
Perniè, L.,
Randle-conde, A.,
Seva, T.,
Vander Velde, C.,
Vanlaer, P.,
Yonamine, R.,
Zenoni, F.,
Zhang, F.,
Beernaert, K.,
Benucci, L.,
Cimmino, A.,
Crucy, S.,
Dobur, D.,
Fagot, A.,
Garcia, G.,
Gul, M.,
Mccartin, J.,
Ocampo Rios, A. A.,
Poyraz, D.,
Ryckbosch, D.,
Salva, S.,
Sigamani, M.,
Tytgat, M.,
Van Driessche, W.,
Yazgan, E.,
Zaganidis, N.,
Basegmez, S.,
Beluffi, C.,
Bondu, O.,
Brochet, S.,
Bruno, G.,
Caudron, A.,
Ceard, L.,
Da Silveira, G. G.,
Delaere, C.,
Favart, D.,
Forthomme, L.,
Giammanco, A.,
Hollar, J.,
Jafari, A.,
Jez, P.,
Komm, M.,
Lemaitre, V.,
Mertens, A.,
Musich, M.,
Nuttens, C.,
Perrini, L.,
Pin, A.,
Piotrzkowski, K.,
Popov, A.,
Quertenmont, L.,
Selvaggi, M.,
Vidal Marono, M.,
Beliy, N.,
Hammad, G. H.,
Aldá Júnior, W. L.,
Alves, F. L.,
Alves, G. A.,
Brito, L.,
Correa Martins Junior, M.,
Hamer, M.,
Hensel, C.,
Mora Herrera, C.,
Moraes, A.,
Pol, M. E.,
Rebello Teles, P.,
Belchior Batista Das Chagas, E.,
Carvalho, W.,
Chinellato, J.,
Custódio, A.,
Da Costa, E. M.,
De Jesus Damiao, D.,
De Oliveira Martins, C.,
Fonseca De Souza, S.,
Huertas Guativa, L. M.,
Malbouisson, H.,
Matos Figueiredo, D.,
Mundim, L.,
Nogima, H.,
Prado Da Silva, W. L.,
Santoro, A.,
Sznajder, A.,
Tonelli Manganote, E. J.,
Vilela Pereira, A.,
Ahuja, S.,
Bernardes, C. A.,
De Souza Santos, A.,
Dogra, S.,
Tomei, Fernandez Perez T. R.,
Gregores, E. M.,
Mercadante, P. G.,
Moon, C. S.,
Novaes, S. F.,
Padula, Sandra S.,
Romero Abad, D.,
Ruiz Vargas, J. C.,
Aleksandrov, A.,
Hadjiiska, R.,
Iaydjiev, P.,
Rodozov, M.,
Stoykova, S.,
Sultanov, G.,
Vutova, M.,
Dimitrov, A.,
Glushkov, I.,
Litov, L.,
Pavlov, B.,
Petkov, P.,
Ahmad, M.,
Bian, J. G.,
Chen, G. M.,
Chen, H. S.,
Chen, M.,
Cheng, T.,
Du, R.,
Jiang, C. H.,
Plestina, R.,
Romeo, F.,
Shaheen, S. M.,
Spiezia, A.,
Tao, J.,
Wang, C.,
Wang, Z.,
Zhang, H.,
Asawatangtrakuldee, C.,
Ban, Y.,
Li, Q.,
Liu, S.,
Mao, Y.,
Qian, S. J.,
Wang, D.,
Xu, Z.,
Avila, C.,
Cabrera, A.,
Chaparro Sierra, L. F.,
Florez, C.,
Gomez, J. P.,
Gomez Moreno, B.,
Sanabria, J. C.,
Godinovic, N.,
Lelas, D.,
Puljak, I.,
Ribeiro Cipriano, P. M.,
Antunovic, Z.,
Kovac, M.,
Brigljevic, V.,
Kadija, K.,
Luetic, J.,
Micanovic, S.,
Sudic, L.,
Attikis, A.,
Mavromanolakis, G.,
Mousa, J.,
Nicolaou, C.,
Ptochos, F.,
Razis, P. A.,
Rykaczewski, H.,
Bodlak, M.,
Finger, M.,
Assran, Y.,
Elgammal, S.,
Ellithi Kamel, A.,
Mahmoud, M. A.,
Mohammed, Y.,
Calpas, B.,
Kadastik, M.,
Murumaa, M.,
Raidal, M.,
Tiko, A.,
Veelken, C.,
Eerola, P.,
Pekkanen, J.,
Voutilainen, M.,
Härkönen, J.,
Karimäki, V.,
Kinnunen, R.,
Lampén, T.,
Lassila-Perini, K.,
Lehti, S.,
Lindén, T.,
Luukka, P.,
Mäenpää, T.,
Peltola, T.,
Tuominen, E.,
Tuominiemi, J.,
Tuovinen, E.,
Wendland, L.,
Talvitie, J.,
Tuuva, T.,
Besancon, M.,
Couderc, F.,
Dejardin, M.,
Denegri, D.,
Fabbro, B.,
Faure, J. L.,
Favaro, C.,
Ferri, F.,
Ganjour, S.,
Givernaud, A.,
Gras, P.,
Hamel de Monchenault, G.,
Jarry, P.,
Locci, E.,
Machet, M.,
Malcles, J.,
Rander, J.,
Rosowsky, A.,
Titov, M.,
Zghiche, A.,
Antropov, I.,
Baffioni, S.,
Beaudette, F.,
Busson, P.,
Cadamuro, L.,
Chapon, E.,
Charlot, C.,
Dahms, T.,
Davignon, O.,
Filipovic, N.,
Granier de Cassagnac, R.,
Jo, M.,
Lisniak, S.,
Mastrolorenzo, L.,
Miné, P.,
Naranjo, I. N.,
Nguyen, M.,
Ochando, C.,
Ortona, G.,
Paganini, P.,
Pigard, P.,
Regnard, S.,
Salerno, R.,
Sauvan,
Sirois, Y.,
Strebler, T.,
Yilmaz, Y.,
Zabi, A.,
Agram, J.-L.,
Andrea, J.,
Aubin, A.,
Bloch, D.,
Brom, J.-M.,
Buttignol, M.,
Chabert, E. C.,
Chanon, N.,
Collard, C.,
Conte, E.,
Coubez, X.,
Fontaine, J.-C.,
Gelé, D.,
Goerlach, U.,
Goetzmann, C.,
Le Bihan, A.-C.,
Merlin, J. A.,
Skovpen, K.,
Van Hove, P.,
Gadrat, S.,
Beauceron, S.,
Bernet, C.,
Boudoul, G.,
Bouvier, E.,
Carrillo Montoya, C. A.,
Chierici, R.,
Contardo, D.,
Courbon, B.,
Depasse, P.,
El Mamouni, H.,
Fan, J.,
Fay, J.,
Gascon, S.,
Gouzevitch, M.,
Ille, B.,
Lagarde, F.,
Laktineh, I. B.,
Lethuillier, M.,
Mirabito, L.,
Pequegnot, A. L.,
Perries, S.,
Ruiz Alvarez, J. D.,
Sabes, D.,
Sgandurra, L.,
Sordini, V.,
Vander Donckt, M.,
Verdier, P.,
Viret, S.,
Toriashvili, T.,
Tsamalaidze, Z.,
Autermann, C.,
Beranek, S.,
Edelhoff, M.,
Feld, L.,
Heister, A.,
Kiesel, M. K.,
Klein, K.,
Lipinski, M.,
Ostapchuk, A.,
Preuten, M.,
Raupach, F.,
Schael, S.,
Schulte, J. F.,
Verlage, T.,
Weber, H.,
Wittmer, B.,
Zhukov, V.,
Ata, M.,
Brodski, M.,
Dietz-Laursonn, E.,
Duchardt, D.,
Endres, M.,
Erdmann, M.,
Erdweg, S.,
Esch, T.,
Fischer, R.,
Güth, A.,
Hebbeker, T.,
Heidemann, C.,
Hoepfner, K.,
Knutzen, S.,
Kreuzer, P.,
Merschmeyer, M.,
Meyer, A.,
Millet, P.,
Olschewski, M.,
Padeken, K.,
Papacz, P.,
Pook, T.,
Radziej, M.,
Reithler, H.,
Rieger, M.,
Scheuch, F.,
Sonnenschein, L.,
Teyssier, D.,
Thüer, S.,
Cherepanov, V.,
Erdogan, Y.,
Flügge, G.,
Geenen, H.,
Geisler, M.,
Hoehle, F.,
Kargoll, B.,
Kress, T.,
Kuessel, Y.,
Künsken, A.,
Lingemann, J.,
Nehrkorn, A.,
Nowack, A.,
Nugent, I. M.,
Pistone, C.,
Pooth, O.,
Stahl, A.,
Aldaya Martin, M.,
Asin, I.,
Bartosik, N.,
Behnke, O.,
Behrens, U.,
Bell, A. J.,
Borras, K.,
Burgmeier, A.,
Campbell, A.,
Choudhury, S.,
Costanza, F.,
Diez Pardos, C.,
Dolinska, G.,
Dooling, S.,
Dorland, T.,
Eckerlin, G.,
Eckstein, D.,
Eichhorn, T.,
Flucke, G.,
Gallo, E.,
Garay Garcia, J.,
Geiser, A.,
Gizhko, A.,
Gunnellini, P.,
Hauk, J.,
Hempel, M.,
Jung, H.,
Kalogeropoulos, A.,
Karacheban, O.,
Kasemann, M.,
Katsas, P.,
Kieseler, J.,
Kleinwort, C.,
Korol, I.,
Lange, W.,
Leonard, J.,
Lipka, K.,
Lobanov, A.,
Lohmann, W.,
Mankel, R.,
Marfin, I.,
Melzer-Pellmann, I.-A.,
Meyer, A. B.,
Mittag, G.,
Mnich, J.,
Mussgiller, A.,
Naumann-Emme, S.,
Nayak, A.,
Ntomari, E.,
Perrey, H.,
Pitzl, D.,
Placakyte, R.,
Raspereza, A.,
Roland, B.,
Sahin, M. Ö.,
Saxena, P.,
Schoerner-Sadenius, T.,
Schröder, M.,
Seitz, C.,
Spannagel, S.,
Trippkewitz, K. D.,
Walsh, R.,
Wissing, C.,
Blobel, V.,
Centis Vignali, M.,
Draeger, A. R.,
Erfle, J.,
Garutti, E.,
Goebel, K.,
Gonzalez, D.,
Görner, M.,
Haller, J.,
Hoffmann, M.,
Höing, R. S.,
Junkes, A.,
Klanner, R.,
Kogler, R.,
Kovalchuk, N.,
Lapsien, T.,
Lenz, T.,
Marchesini, I.,
Marconi, D.,
Meyer, M.,
Nowatschin, D.,
Ott, J.,
Pantaleo, F.,
Peiffer, T.,
Perieanu, A.,
Pietsch, N.,
Poehlsen, J.,
Rathjens, D.,
Sander, C.,
Scharf, C.,
Schettler, H.,
Schleper, P.,
Schlieckau, E.,
Schmidt, A.,
Schwandt, J.,
Sola, V.,
Stadie, H.,
Steinbrück, G.,
Tholen, H.,
Troendle, D.,
Usai, E.,
Vanelderen, L.,
Vanhoefer, A.,
Vormwald, B.,
Akbiyik, M.,
Barth, C.,
Baus, C.,
Berger, J.,
Böser, C.,
Butz, E.,
Chwalek, T.,
Colombo, F.,
De Boer, W.,
Descroix, A.,
Dierlamm, A.,
Fink, S.,
Frensch, F.,
Friese, R.,
Giffels, M.,
Gilbert, A.,
Haitz, D.,
Hartmann, F.,
Heindl, S. M.,
Husemann, U.,
Katkov, I.,
Kornmayer, A.,
Lobelle Pardo, P.,
Maier, B.,
Mildner, H.,
Mozer, M. U.,
Müller, T.,
Müller, Th.,
Plagge, M.,
Quast, G.,
Rabbertz, K.,
Röcker, S.,
Roscher, F.,
Sieber, G.,
Simonis, H. J.,
Stober, F. M.,
Ulrich, R.,
Wagner-Kuhr, J.,
Wayand, S.,
Weber, M.,
Weiler, T.,
Wöhrmann, C.,
Wolf, R.,
Anagnostou, G.,
Daskalakis, G.,
Geralis, T.,
Giakoumopoulou, V. A.,
Kyriakis, A.,
Loukas, D.,
Psallidas, A.,
Topsis-Giotis, I.,
Agapitos, A.,
Kesisoglou, S.,
Panagiotou, A.,
Saoulidou, N.,
Tziaferi, E.,
Evangelou, I.,
Flouris, G.,
Foudas, C.,
Kokkas, P.,
Loukas, N.,
Manthos, N.,
Papadopoulos, I.,
Paradas, E.,
Strologas, J.,
Bencze, G.,
Hajdu, C.,
Hazi, A.,
Hidas, P.,
Horvath, D.,
Sikler, F.,
Veszpremi, V.,
Vesztergombi, G.,
Zsigmond, A. J.,
Beni, N.,
Czellar, S.,
Karancsi, J.,
Molnar, J.,
Szillasi, Z.,
Bartók, M.,
Makovec, A.,
Raics, P.,
Trocsanyi, Z. L.,
Ujvari, B.,
Mal, P.,
Mandal, K.,
Sahoo, D. K.,
Sahoo, N.,
Swain, S. K.,
Bansal, S.,
Beri, S. B.,
Bhatnagar, V.,
Chawla, R.,
Gupta, R.,
Bhawandeep, U.,
Kalsi, A. K.,
Kaur, A.,
Kaur, M.,
Kumar, R.,
Mehta, A.,
Mittal, M.,
Singh, J. B.,
Walia, G.,
Kumar, Ashok,
Bhardwaj, A.,
Choudhary, B. C.,
Garg, R. B.,
Kumar, A.,
Malhotra, S.,
Naimuddin, M.,
Nishu, N.,
Ranjan, K.,
Sharma, R.,
Sharma, V.,
Bhattacharya, S.,
Chatterjee, K.,
Dey, S.,
Dutta, S.,
Jain, Sa.,
Majumdar, N.,
Modak, A.,
Mondal, K.,
Mukherjee, S.,
Mukhopadhyay, S.,
Roy, A.,
Roy, D.,
Roy Chowdhury, S.,
Sarkar, S.,
Sharan, M.,
Abdulsalam, A.,
Chudasama, R.,
Dutta, D.,
Jha, V.,
Kumar, V.,
Mohanty, A. K.,
Pant, L. M.,
Shukla, P.,
Topkar, A.,
Aziz, T.,
Banerjee, S.,
Bhowmik, S.,
Chatterjee, R. M.,
Dewanjee, R. K.,
Dugad, S.,
Ganguly, S.,
Ghosh, S.,
Guchait, M.,
Gurtu, A.,
Kole, G.,
Kumar, S.,
Mahakud, B.,
Maity, M.,
Majumder, G.,
Mazumdar, K.,
Mitra, S.,
Mohanty, G. B.,
Parida, B.,
Sarkar, T.,
Sur, N.,
Sutar, B.,
Wickramage, N.,
Chauhan, S.,
Dube, S.,
Kothekar, K.,
Sharma, S.,
Bakhshiansohi, H.,
Behnamian, H.,
Etesami, S. M.,
Fahim, A.,
Goldouzian, R.,
Khakzad, M.,
Mohammadi Najafabadi, M.,
Naseri, M.,
Paktinat Mehdiabadi, S.,
Rezaei Hosseinabadi, F.,
Safarzadeh, B.,
Zeinali, M.,
Felcini, M.,
Grunewald, M.,
Abbrescia, M.,
Calabria, C.,
Caputo, C.,
Colaleo, A.,
Creanza, D.,
Cristella, L.,
De Filippis, N.,
De Palma, M.,
Fiore, L.,
Iaselli, G.,
Maggi, G.,
Maggi, M.,
Miniello, G.,
My, S.,
Nuzzo, S.,
Pompili, A.,
Pugliese, G.,
Radogna, R.,
Ranieri, A.,
Selvaggi, G.,
Silvestris, L.,
Venditti, R.,
Verwilligen, P.,
Abbiendi, G.,
Battilana, C.,
Benvenuti, A. C.,
Bonacorsi, D.,
Braibant-Giacomelli, S.,
Brigliadori, L.,
Campanini, R.,
Capiluppi, P.,
Castro, A.,
Cavallo, F. R.,
Chhibra, S. S.,
Codispoti, G.,
Cuffiani, M.,
Dallavalle, G. M.,
Fabbri, F.,
Fanfani, A.,
Fasanella, D.,
Giacomelli, P.,
Grandi, C.,
Guiducci, L.,
Marcellini, S.,
Masetti, G.,
Montanari, A.,
Navarria, F. L.,
Perrotta, A.,
Rossi, A. M.,
Rovelli, T.,
Siroli, G. P.,
Tosi, N.,
Travaglini, R.,
Cappello, G.,
Chiorboli, M.,
Costa, S.,
Di Mattia, A.,
Giordano, F.,
Potenza, R.,
Tricomi, A.,
Tuve, C.,
Barbagli, G.,
Ciulli, V.,
Civinini, C.,
D’Alessandro, R.,
Focardi, E.,
Gonzi, S.,
Gori, V.,
Lenzi, P.,
Meschini, M.,
Paoletti, S.,
Sguazzoni, G.,
Tropiano, A.,
Viliani, L.,
Benussi, L.,
Bianco, S.,
Piccolo, D.,
Primavera, F.,
Calvelli, V.,
Ferro, F.,
Lo Vetere, M.,
Monge, M. R.,
Robutti, E.,
Tosi, S.,
Brianza, L.,
Dinardo, M. E.,
Fiorendi, S.,
Gennai, S.,
Gerosa, R.,
Ghezzi, A.,
Govoni, P.,
Malvezzi, S.,
Manzoni, R. A.,
Marzocchi, B.,
Moroni, L.,
Paganoni, M.,
Pedrini, D.,
Ragazzi, S.,
Redaelli, N.,
Tabarelli de Fatis, T.,
Buontempo, S.,
Cavallo, N.,
Di Guida, S.,
Esposito, M.,
Fabozzi, F.,
Iorio, A. O. M.,
Lanza, G.,
Lista, L.,
Meola, S.,
Merola, M.,
Paolucci, P.,
Sciacca, C.,
Thyssen, F.,
Azzi, P.,
Bacchetta, N.,
Benato, L.,
Bisello, D.,
Boletti, A.,
Branca, A.,
Carlin, R.,
Checchia, P.,
Dall’Osso, M.,
Dorigo, T.,
Dosselli, U.,
Gasparini, F.,
Gasparini, U.,
Gozzelino, A.,
Kanishchev, K.,
Lacaprara, S.,
Margoni, M.,
Meneguzzo, A. T.,
Passaseo, M.,
Pazzini, J.,
Pozzobon, N.,
Ronchese, P.,
Simonetto, F.,
Torassa, E.,
Tosi, M.,
Zanetti, M.,
Zotto, P.,
Zucchetta, A.,
Zumerle, G.,
Braghieri, A.,
Magnani, A.,
Montagna, P.,
Ratti, S. P.,
Re, V.,
Riccardi, C.,
Salvini, P.,
Vai, I.,
Vitulo, P.,
Alunni Solestizi, L.,
Bilei, G. M.,
Ciangottini, D.,
Fanò, L.,
Lariccia, P.,
Mantovani, G.,
Menichelli, M.,
Saha, A.,
Santocchia, A.,
Androsov, K.,
Azzurri, P.,
Bagliesi, G.,
Bernardini, J.,
Boccali, T.,
Castaldi, R.,
Ciocci, M. A.,
Dell’Orso, R.,
Donato, S.,
Apyan, Aram,
Barbieri, Richard Alexander,
Baty, Austin Alan,
Bierwagen, Katharina,
Brandt, Stephanie Akemi,
Busza, Wit,
Cali, Ivan Amos,
Demiragli, Zeynep,
Di Matteo, Leonardo,
Gomez-Ceballos, Guillelmo,
Goncharov, Maxim,
Gulhan, Doga Can,
Iiyama, Yutaro,
Innocenti, Gian Michele,
Klute, Markus,
Kovalskyi, Dmytro,
Lai, Yue Shi,
Lee, Youjin,
Levin, Andrew Michael,
Luckey Jr, P David,
Marini, Andrea Carlo,
McGinn, Christopher Francis,
Mironov, Camelia Maria,
Narayanan, Siddharth Madhavan,
Niu, Xinmei,
Paus, Christoph M. E.,
Ralph, Duncan Kelley,
Roland, Christof E,
Roland, Gunther M,
Salfeld-Nebgen, Jakob Maxillian Henry,
Stephans, George S. F.,
Sumorok, Konstanty C,
Varma, Mukund Madhav,
Velicanu, Dragos Alexandru,
Veverka, Jan,
Wang, Jing,
Wang, Ta-Wei,
Wyslouch, Boleslaw,
Yang, Ming,
Wyslouch, Victoria |